Muzyka

DYSKOGRAFIA ŻYWIOŁAKA

 

Muzyka psychoaktywnego stolema KUP TU

stolemek

 Oto kolejne wydawnictwo zespołu w postaci EPki . Tym razem pięcioutworowej dodatkowo wzbogaconej o przypowiastki leciwego Kaszuby Stanisława Szroedera pochodzące z tomu Pomorze Oskara Kolberga. Zapowiada ona dwa długogrające wydawnictwa związane z muzyka Pomorza i Kaszub.

Wydawnictwo ukazało się nakładem Karrot Komando W 2016 roku.

Zawartość:

1. Idziemy z kanią

2. Stanisław Szroeder I

3. Skrzeble

4. Stanisław Szroeder II

5. Żona i ksiądz

6. Stanisław Szroeder III

7. Z Chełmińskiego

8. Stanisław Szroeder IV

9. Pruski żołnierz

 


 

Globalna wiocha KUP TU

Ta płyta to opowieść o dzisiejszych czasach, podróż po współczesnym świecie. Autorska muzyka i teksty czerpią z szerokiej palety nastrojów od buntowniczych, przez refleksyjne po satyryczne.

Przewodnikiem w tej podróży jest duch Fryderyka Chopina wcielony w postać Krasnala. Szalony pomysł? A jaki jest nasz świat? Jak odnajdujemy się w nim my – Polacy? I jakie nas dzisiaj dręczą demony? W kolejnych piosenkach, odwołujących się do różnych stylów i nastrojów, próbujemy zmierzyć się z tymi pytaniami.

W realizacji tego konceptu żywiołakowe, neofolkowe instrumentarium musiało zmierzyć się z mieszaniną inspiracji – folk, muzyka świata, raga, oriental disco, rock and roll, metal, glamrock, psychobilly, ska, twist… W wyniku tego, pomimo poważnego tematu, na płycie znalazło się wiele chwytliwych, rytmicznych czy wręcz tanecznych kompozycji.

Album skonstruowany jest według  koncepcji zaproponowanej przez Roberta Wasilewskiego. Wraz z Robertem Jaworskim są autorami większości piosenek, oprócz Sieci autorstwa Moniki Wierzbickiej. Nagrań dokonano w studio Fonomachina, którego szefem jest perkusista zespołu – Maciek Dymek. Płytę realizował i zmiksował Mateusz Skalski. Masteringiem zajął się Tomasz Rogula z TR Studio. Za oprawę graficzną odpowiedzialna jest Joasia Bojar-Antoniuk.

Wydawnictwo ukazało się nakładem Karrot Komando W 2011 roku. Płyta została nominowana do Nagród Akademii Fonograficznej „Fryderyk 2012” w kategorii „Album Roku Folk / Muzyka Świata”

Zawartość:

  Prolog

1.Mój miły rolniku

2.Krasnal rebel song

3.Moskwa

4.Sieć

5.Neurowizja

6.Istanbuł

7.Grzybobranie

8.Pieśń Słoneczna

9.Berlin

10.Pogaństwo II

11.Wiochmen Pogo

12.Oslo


 

Nowa Mix-Tradycja KUP TU

 

mix_okadka_may.jpg

Zespół zaprosił do współpracy zaprzyjaźnionych producentów. Wieloryb, Christopher Juul, Dubbist, vanChesco i inni podjęli się przepuszczenia znanych piosenek Żywiołaka przez swoje elektroniczne i analogowe urządzenia, uformowania ich według własnych koncepcji i nadania im właściwego sobie artystycznego wyrazu. Powstała płyta pełna muzycznych niespodzianek, nowych rytmów i zdumiewających nowoczesnych aranżacji.

Dodatkowo na albumie znajdzie się bonusowy utwór „Mój Miły Rolniku”. W przeciwieństwie do pozostałych kompozycji jest to nowa, znana z koncertów piosenka Żywiołaka zapowiadająca nową studyjną płytę.

Wydawnictwo ukazało się nakładem Karrot Komando W 2010 roku.

Zawartość:

1.Fascinatio (Dariusz „vanChesco” Wancerz remix)

2.Turek (Wieloryb remix)

3.Oko Dybuka (Dym remix)

4.Femina Astral Mix (Ephemeris remix)

5.Latawce remixed (Christopher Juul remix)

6.Petre (Paweł Rychert remix)

7.Ballada o głupim Wiesławie (Dym remix)

8.Świdryga (Wieloryb remix)

9.Psychoteka (Dubbist remix)

10.Żywiołak (Wieloryb remix)

11.Mój Miły Rolniku (BONUS)

 


 

Nowa Ex-Tradycja KUP TU

okadka_nowaextradycja

To nowe spojrzenie na tradycje, które, wydawałoby się, już kompletnie zanikły. To spotkanie z dawnymi wierzeniami Słowian potraktowane czasem całkiem poważnie, niekiedy z dystansem i przymrużeniem oka. Praca nad materiałem i nagranie płyty trwało niemalże dwa lata. Nagrań dokonano w warszawskim studio Kings Tone. Płytę zmiksował Mateusz Skalski, który wraz  Robertem Jaworskim odpowiedzialny był za całość produkcji muzycznej. Masteringiem zajął się Tomasz Rogula z TR Studios. Za oprawę graficzną odpowiedzialny jest Jakub Sokolski.

Wydawnictwo ukazało się nakładem Karrot Komando W 2008 roku.

Zawartość:

1.Oj a na Jana Kupała

2.Wojownik

3.Epopeja Wandalska

4.Latawce

5.Wiły

6.Oj Ty Petre Petre

7.Czarodzielnica

8.Oko Dybuka

9.Psychotyka

10.Ballada O Głupim Wiesławie

11.Femina

12.Żywiołak

13.Oj Ty Janie Sobótkowy

14.Wiesław DUB

Jako bonus na płycie znajduje się clip zespołu zatytułowany Noc Kupały w reżyserii Bartka Cierlicy

 


 

Muzyka Psychodelicznej Świtezianki KUP TU

okadka_muz_psych

Oto pierwsza EPka zespołu. Dwie zawarte tu kompozycje: Świdryga i Midryga, oraz Pogaństwo znajdują się tylko na tej płytce.

Wydawnictwo ukazało się nakładem Karrot Komando W 2007 roku.

Zawartość:

  1. Oko Dybuka
  2. Świdryga i Midryga
  3. Pogaństwo
  4. Psychoteka
  5. Psychoteka (radio mix)